ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά   Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 19:30

Πενήντα χρόνια μετά την πρώτη προβολή της, η κλασική ταινία "Ο Ηλίας του 16ου" ετοιμάζεται να βγει για δεύτερη φορά στη μεγάλη οθόνη, στο ριμέικ που ετοίμασε ο Νίκος Ζαπατίνας.
Με αφορμή τα 100 χρόνια από τη γέννηση του Φιλοποίμενα Φίνου, η Odeon και η Φίνος Φιλμ επαναφέρουν μία από τις πιο επιτυχημένες ελληνικές κωμωδίες, με τον Ζαπατίνα στην καρέκλα του σκηνοθέτη, την Κάτια Κισσονέργη στη διασκευή του σεναρίου, τον Πέτρο Φιλιππίδη να ενσαρκώνει τον ρόλο του Κώστα Χατζηχρήστου και τον Θανάση Τσαλταμπάση να έχει τον ρόλο του Θωμά (τον υποδύθηκε ο Θανάσης Βέγγος).

Στον "Ηλία του 16ου" παίζουν επίσης οι Θέμις Μπαζάκα, Κώστας Αποστολάκης, Ηρώ Μανέ, Αντώνης Αντωνίου, Τάσος Κωστής, Νένα Μεντή, Εριέττα Μουτούση, Θάλεια Ματίκα, Χρήστος Σιμαρδάνης, Ορφέας Αυγουστίδης, Λαέρτης Μαλκότσης, Γιάννης Τσιμιτσέλης, Μαρία Κωνσταντάκη, Μιχάλης Γιαννάτος και Σωτήρης Τζεβελέκος.

Τα γυρίσματα έγιναν το καλοκαίρι και η ταινία θα βγει στις αίθουσες στις 27 Νοεμβρίου.



το τρέιλερ+το άρθρο εδώ:http://www.cosmo.gr/Cinema/Hellas/217010.html


------------------------------------------------------------------------------------

προσωπικά, νομίζω ότι είναι βλακεία να γίνεται ριμέικ μιας τέτοιας ταινίας...δεν ξέρω αν συμφωνείτε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά   Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 19:33

Αχ Λυδια μου, τοσα εργα τα παιζουν στο cinema ή στην τηλεοραση. Ακομα κ στο θεατρο. Εγω λεω να παω να το δω μιας που παιζει ο Φιλιππιδης. Δε ξερω, ελπιζω να αξιζει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά   Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά Icon_minitimeΚυρ 02 Νοε 2008, 22:25

τρεχω να δω το τρειλερ. τ ονομα του Φιλιππίδη ε'ίναι εγγύηση σιγουρα. εμενα με προβληματιζει το γεγονος οτι τωρα και η ελλάδα- μια μικρη χωρα παραγωγης ταινιων αρχισε να κανει ριμεικς..... Hm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Ο Ηλίας του 16ου... 50 χρόνια μετά
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΧΡΟΝΟΣ :: CINEMA-
Μετάβαση σε: