ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Το Chip chat topic

Πήγαινε κάτω 
+12
A.R
Gonzo
Fallen angel
loraX
Ekiff
kardoula
Panos
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
vicky!!!
y=αx+β
Eve
How bo you bo?
16 απαντήσεις
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 00:37

Το πρόβλημα στην Ελλάδα είναι η λανθασμένη εντύπωση που έχουμε για τον αστικό χώρο. Δηλαδή ότι όταν δύο κοντινοί οικισμοί αναπτύσσονται, τότε τους ενοποιούμε και έτσι γίνονται μία ενιαία πόλη ενώ οι προϋπάρχοντες οικισμοί είναι απλά γειτονιές και συνοικίες μέσα σε αυτήν. Αν σκεπτόντουσαν έτσι και οι Γερμανοί, Γάλλοι, Βέλγοι, Ολλανδοί, τότε ολόκληρη η Ολλανδία, το Βέλγιο,, το Λουξεμβούργο, η βορειοδυτική Γερμανία και η ανατολική Γαλλία θα ήταν μία ενιαία πόλη γιατί αν έχετε δει ποτέ εκείνη την περιοχή στο google earth έχει πάρα πολλές πόλεις πολύ κοντά μεταξύ τους. Όπως πχ στη Γερμανία η Βόννη, η Φρανκφούρτη, η Χάγη, η Κολωνία, το Άαχεν, το Έσσεν, και πολλές άλλες που δεν βαριέμαι να αναφέρω. Δεν τις ένωσαν σε μία όμως. Είναι όλες χωριστές και ενδιάμεσα έχει χωράφια, μικρότερα χωριά και δρόμους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 13:02

Στην Θεσσαλονικη ομως γιατι εχω βαρεθει να ακουω για την ΑΘΗΝΑ ΣΑΣ! Razz Razz αμα εχει κινηση δλδ σχεδον καθε μερα, μια αποσταση πολλη μικρη οπως ας πουμε δικαστηρια -λευκος πυργος, μπορεις ευκολα να την κανεις μεσα σε 1 ωριτσα. μιλαμε για τραγικες καταστασεις και αμα πεις οτι οκ με αυτοκινητο θα βγω απο τον περιφερειακο, θα εχεις κανει το μεγαλυτερο λαθος της ζωης σου καθοτι δεν υπαρχει περιπτωση να μην πεσεις πανω σε ατυχημα και να καθυστερησεις 1-2 ωρες ακομα!!!! lol! Ειδικα τωρα με αυτα τα εργα του μετρο η Εγναντια- απο τις κεντρικοτερους δρομους της Θεσσαλονικης- εχει μεινει με μια λωριδα και γινεται πανικος αφου περναν απο εκει αστικα - αυτοκινητα τα παντα! Μια χαρα ειστε εσεις εκει κατω- πραγματικα δεν πρεπει να μιλατε!!!!! Thumb
Ηρθα το τριημερο τωρα και ενιωσα οτι εδω πανω ειμαστε ενα χωριο- ειλικρινα. Δεν ξερω αν εχετε ερθει προσφατα προς τα εδω περα αλλα καμια σχεση ουτε οι δρομοι ουτε τιποτα. Υπαρχουν σοβαρα προβληματα στην πολη και δεν ειναι μονο που λενε η Θεσσαλονικη η ρομοντικη πολη.
Καλα και εδω στο κεντρο - καμαρα και σε αυτες τις περιοχες μενουν φοιτητες και ξενοι, λιγες ελληνικες οικογενειες εχουν μεινει. Bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 13:40

file A.R egw proswpika lew gia tin athina epeidi salonika den kserw tin katastasi....
alla logika den tha diaferei para poli!!
Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 13:52

καλε ναι κουβεντα να γινεται σιγα! Cool απλα επειδη οπως εχω καταλαβει ολοι ειστε ή μενετε στην Αθηνα ειπα να πω και εγω την κατασταση στην Θεσσαλονικη!

Arrow και βασικα ειμαι φιλη και με λενε Γιωτα! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
vicky!!!

vicky!!!


Αριθμός μηνυμάτων : 300
Ηλικία : 36
Τόπος : ΑΘΗΝΑ
Registration date : 12/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 14:35

Πάντως έχω ακούσει ότι στη Θεσ/κη όλοι οι δρόμοι ειναι ευθυγραμμισμένοι και οδηγούν στην παραλία(προσωπικά δεν το γνωρίζω), ενώ στην Αθήνα έχουμε πήξει στα δρομάκια και έτσι και στρίψεις κάπου λάθος άντε μετά να βρεις την άκρη(ειδικά άμα δεν ξέρεις και την περιοχή lol! lol! )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 14:54

A.R έγραψε:
Υπαρχουν σοβαρα προβληματα στην πολη και δεν ειναι μονο που λενε η Θεσσαλονικη η ρομοντικη πολη.

Μόνο που δεν είναι απλά μια ρομαντική πόλη : Είναι το Μόντε Κάρλο της Ελλάδας Laughing Laughing Laughing
Άποψή μου πάντως είναι ότι η Θεσσαλονίκη είναι πολύ καλύτερα πολεοδομημένη σε σχέση με την Αθήνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 15:10

A.R έγραψε:
καλε ναι κουβεντα να γινεται σιγα! Cool απλα επειδη οπως εχω καταλαβει ολοι ειστε ή μενετε στην Αθηνα ειπα να πω και εγω την κατασταση στην Θεσσαλονικη!

Arrow και βασικα ειμαι φιλη και με λενε Γιωτα! Smile
wx Embarassed sorry eixa tin entipwsi pws eisai agori...
Smile
aa mipws eisai i giota mar sto fc??
se ekana add...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 15:45

^ oh yeah! αυτη ειμαι!!!! Laughing Razz
Ναι το ειδα χθες εσυ εισαι ενας Χρηστος κατι σωστα??? Cool
Τεσπα, ναι οντως στην Θεσσ. αυτο ειναι σωστο που λες vicky! Αν χαθεις παιρνεις μαι καθετο και καταληγεις καποια στιγμη στην παραλια και απο εκει μπορεις να προσανατολιστεις! Very Happy Νομιζω οτι το ιδιο ισχυει και στον Βολο αλλα δεν ειμαι σιγουρη.. Hm
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 15:59

xristos xristopoulos sto fc Smile
kai stin patra etsi einai!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 16:29

Παιδια, τι να λεμε τωρα;;; Το μεγαλυτερο πολεοδομικο εγλημα που εγινε ποτε ηταν στην Αθηνα...Κανενα σχεδιο, αναρχη δομηση, καθολου χωρος για πρασινο, στενοι δρομοι...Και δεν το αξιζει...Και για την ιστορικη τηε αξια και για ολα τα καλα (γιατι έχει και καλά..) που εχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 21:31

Χρήστο σε έκανα κι εγώ add. Dimitris Pap Afro
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 22:29

ok file dimitri.... Thumb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 20 Νοε 2008, 23:36

Και στη Μυτιλήνη είναι αίσχος το σχέδιο γιατί εκτός από τους στενούς δρόμους, δεν υπάρχουν και πεζοδρόμια οπότε ακόμα και με μονοδρόμηση είναι αμφίβολο αν σώζεται.


Στη Θεσσαλονίκη είχε πιάσει μια φωτιά πριν κάτι δεκαετίες που έκαψε τη μισή πόλη και έτσι μετά την ξανάχτισαν με σχέδιο πλέον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 16:55

kalispera...
ti egine simera re paidia den pataei kaneis sto forum??
psixi den yparxei apo to prwi!! Bounce
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 17:21

Γειααα ηρθα εγω. Ειναι κανεις εδω;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 19:05

είμαι κ γω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 19:52

τσα! ηρθα και εγω αλλα ειμαι μονη μου παλι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Afro Vil Prprpr Write kick
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 20:27

Type

Ήλθον, είδον και απήλθον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
kardoula

kardoula


Αριθμός μηνυμάτων : 263
Registration date : 13/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΣαβ 22 Νοε 2008, 21:20

Hρθα παλι
Πρεπει να κλεισουμε καποια ωρα να βρεθουμε ολοι μαζι. Τι λετε;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 23 Νοε 2008, 23:28

etsi re panatha!!!!
tou skisame paidia!!!
xaxaxa Wave Wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΚυρ 23 Νοε 2008, 23:40

^^ναι ναι εγω συμφωνω! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΤετ 26 Νοε 2008, 23:43

panatha tha mas trelaneis olous.....
ypotagi.....!!! Wave Wave Wave Wave Wave
Wootjump Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
modechristo

modechristo


Αριθμός μηνυμάτων : 367
Ηλικία : 34
Τόπος : galatsi-patra city
Registration date : 24/10/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 27 Νοε 2008, 11:51

xairetw to forum.....
feugw gia athina!! Smile
tha mou leipsete!! Sad
ama vrw net kalws alliws ta leme apo kyriakh!!!
bb Doofy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΠεμ 27 Νοε 2008, 14:15

Καλά να περάσεις ! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το Chip chat topic   Το Chip chat topic - Σελίδα 8 Icon_minitimeΔευ 01 Δεκ 2008, 03:14

Καλό μήνα και καλές γιορτές σε όλους !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
 
Το Chip chat topic
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Επόμενο
 Παρόμοια θέματα
-
» Το Ευχο-topic

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ-
Μετάβαση σε: