ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ

Πήγαινε κάτω 
5 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΔευ 05 Ιαν 2009, 10:14

Επίθεση με καλάσνικοφ εξαπέλυσαν τα ξημερώματα της Δευτέρας άγνωστοι εναντίον ανδρών των ΜΑΤ που εκτελούσαν υπηρεσία για τη φύλαξη του υπουργείου Πολιτισμού στα Εξάρχεια. Τρεις αστυνομικοί δέχθηκαν καταιγισμό πυρών και ένας από αυτούς τραυματίστηκε στο θώρακα και το μηρό.

Το περιστατικό σημειώθηκε στις 03:05 στη διασταύρωση των οδών Ζαΐμη και Κουντουριώτη στα Εξάρχεια.

Σύμφωνα με όσα έχουν γίνει γνωστά από την αστυνομία, η επίθεση πραγματοποιήθηκε από τουλάχιστον δύο άτομα, οι οποίοι προσέγγισαν τους τρεις αστυνομικούς πεζή και πυροβόλησαν εν ψυχρώ εναντίον των ανδρών των ΜΑΤ, από απόσταση μικρότερη των 50 μέτρων.

Ο 21χρονος αστυνομικός, που τραυματίστηκε στο στήθος και το μηρό, δεν φορούσε αλεξίσφαιρο γιλέκο -κατά τις πληροφορίες που μετέδωσε το Mega-, αλλά σώθηκε χάρη σε δύο κινητά τηλέφωνα που έφερε πάνω του. Βολίδες βρέθηκαν πάνω στον ασύρματό του και σε άλλον εξοπλισμό που έφερε.

Συνολικά, στον τόπο της επίθεσης βρέθηκαν περισσότεροι από 27 κάλυκες, ενώ πιθανότατα οι δράστες έχουν χρησιμοποιήσει και δεύτερο όπλο που είναι μάλλον πιστόλι. Πληροφορίες αναφέρουν ότι οι δράστες χρησιμοποίησαν χειροβομβίδα, προκειμένου να καλύψουν το δρόμο διαφυγής τους.

Ο αστυνομικός διακομίστηκε αμέσως στον Ερυθρό Σταυρό όπου υποβάλλεται σε χειρουργική επέμβαση. Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις των γιατρών, φέρεται ότι πιθανότατα έχει διαφύγει τον κίνδυνο.

Οι κάλυκες έχουν μεταφερθεί στα εγκληματολογικά εργαστήρια, όπου εξετάζονται για να διαπιστωθεί αν προέρχονται από το ίδιο όπλο με το οποίο άγνωστοι είχαν πυροβολήσει εναντίον της διμοιρίας των ΜΑΤ στην οδό Κοκκινοπούλου στην περιοχή του Γουδή.

Αμέσως μετά την επίθεση ολόκληρη η περιοχή των Εξαρχείων αποκλείστηκε από ισχυρές δυνάμεις της αστυνομίας και πραγματοποιούνται προσαγωγές.

Ομάδα νεαρών επιχείρησε να αντιδράσει στην οδό Στουρνάρη, όπου σημειώθηκαν επεισόδια.

Μέχρι στιγμής έχουν γίνει πάνω από 70 προσαγωγές, ενώ οι επιχειρήσεις της αστυνομίας συνεχίζονται. Στις έρευνες συμμετέχει η αντιτρομοκρατική υπηρεσία.

Ήδη, στη ΓΑΔΑ καταθέτει ο ένας εκ των τριών αστυνομικών που δέχθηκαν τα πυρά.

Στο νοσοκομείο, όπου νοσηλεύεται ο αστυνομικός, βρίσκονται ο υπουργός και ο υφυπουργός Εσωτερικών Προκόπης Παυλόπουλος και Παναγιώτης Χηνοφώτης, ενώ τις επιχειρήσεις της αστυνομίας συντονίζει ο αρχηγός Βασίλης Τσιατούρας.

Ο Προκόπης Παυλόπουλος δήλωσε: «Εκείνοι, οι οποίοι χτύπησαν τον Διαμαντή Μαντζούνη, είχαν ως στόχο τη Δημοκρατία και την ομαλότητα. Θα αντιληφθούν σύντομα ότι η Δημοκρατία είναι ισχυρή και η κοινωνία μας είναι θωρακισμένη. Και να γνωρίζουν ότι το ηθικό της Αστυνομίας, η προσήλωση στο καθήκον και τα δημοκρατικά ιδεώδη είναι δεδομένα. Κι αυτά δεν πρόκειται να τα θίξει κανείς, καμιά σφαίρα, κανένας δολοφόνος».

πηγή: www.in.gr

-------------------------------------------------------------------------------------------------------


πωπω,το καημένο το παιδί....21 χρονών....ελπίζω να τη γλυτώσει...κι επιτέλους να πιάσουν αυτά τα ζώα!!δε μπορώ άλλο αυτή την κατάσταση!(και που να ήμουν αστυνομικός....)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΔευ 05 Ιαν 2009, 14:30

Ενταξει, η κατασταση νομιζω ειναι.....
Δε μπορει να ειμαστε ή στο ένα ακρο ή στο άλλο.
Ελπίζω κι ευχομαι να τη γλιτώσει γιατι γι'αυτόν σίγουρα δε θα υπάρξουν διαδηλώσεις...Φοραει, βλεπετε, στολή....Θα παει σαν το σκυλι στο αμπελι...
Οσο γι'αυτούς τους πανεξυπνους που έκαναν πολυ μεγάλη μαγκιά ρε παιδί μου με το χτυπήσουν το ΜΑΤατζη των 700 ευρω, τι να πω;;; Αλλωστε σκ@τα εχουν μεσα στο κεφάλι τους , οπότε....

Αλλλωστε, το εχω ξαναπει : Να υπηρχε μετρητης μ@λ@κιας, να ήμασταν παγκόσμια υπερδύναμη....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΔευ 05 Ιαν 2009, 19:47

Ζητώ συγγνώμη αν πειραχθούν κάποιοι, αλλά αν πω ότι λυπήθηκα θα πω ψέματα ... Δεν συμμερίζομαι το δόγμα "μπάτσος καλός μόνο νεκρός", αλλά οι ενέργειές τους έχουν φέρει όλο τον κόσμο στο αμήν ... Ας υπάρξει και για αυτούς ένα τίμημα ... Στο κάτω-κάτω, ό,τι και να γίνει με τον 21χρονο, την "εξουσία" τους θα την διατηρήσουν ... Φτάνει πια με το αίμα αθώων παιδιών και την προκλητική κάλυψη των δολοφόνων από συνάδελφους μπάτσους και Πολιτεία ...

Και μερικές απορίες : Πού ήταν ο Πάκης και ο Χηνοφώτης όταν σκοτώθηκε ο Αλέξανδρος ; Πήγαν στην κηδεία του ; Φρόντισαν να βοηθήσουν με όποιο τρόπο την οικογένειά του ; Θέλετε μήπως να σας θυμίσω τι έκανε εκείνες τις μέρες ο Υπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων και κουμπάρος του πρωθυπουργού ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΔευ 05 Ιαν 2009, 20:47

Ηταν στα μπουζουκια! Kill

Γι'αυτο εγω λεω οτι ειναι τζαμπα μαγκες με το χτυπανε τα 21χρονα μονο και μονο επειδη φορανε στολη...Να πανε να χτυπησουν τον Ρουσοπουλο, τον Εφραιμ και ολους τους ομοιους...Οι μπατσοι ειναι δικα τους οργανα....

Και δυστυχως το μονο που καταφερνουν με τετοιες ενεργεις ειναι να επαναφρθει το αιτημα για ''πιο ελευθερη'' χρηση των οπλων απ'την αστυνομια, δηλ. να μη χρειαζεται η διαδικασια του πυροβολισμου στον αερα, στο κενο και μετα στο ψαχνο, οπως ισχυει τωρα....Για την αστυνομια και για τους συντηρητικους δουλευουν αυτοι οι ψευτοεπαναστατες ρε συ Δημητρη..Tους δινουν δικαιολογια..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΔευ 05 Ιαν 2009, 23:04

Ελεος το τελευταιο πραγμα που περιμενω να ακουσω ειναι οτι εφταιγε και αυτος που πυροβοληθηκε... ελεος ρε παιδια ειπαμε ε οχι και τετοιες μ@@@ς να γινονται..

κατσε ρε Δημητρη τι λες? τι ενα τιμημα να υπαρξει και για αυτους?? το εχουμε χασει λιγο το παιχνιδι ή μου φαινεται??? το εχει παρει χαμπαρι κανεις οτι μιλαμε για ανθρωπινες ζωες γτ εγω αλλα βλεπω... δε μπορω να ακουω τετοια πραγματα... αντε συμμαζευτειτε.. κ δε με νοιαζει αν τους πολιτικους δε τους ενδιαφερει η ζωη του οποιουδηποτε, εμενα ομως σαν Γιωτα με ενδιαφερει. δεν προκειται να γινω εγω τα ιδια σκατα με αυτους που κατακρινω. ελεος τι κυνισμος ειναι αυτος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ
Admin
ΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΗΣ


Αριθμός μηνυμάτων : 337
Ηλικία : 38
Registration date : 29/09/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤρι 06 Ιαν 2009, 02:46

Προχθές τον βρίζαμε μαζί με την οικογένειά του, σήμερα τον λυπούμαστε ... Rolling Eyes

Εντάξει, ίσως είμαι λίγο ωμός ...
Αλλά σκεφτείτε και το άλλο : Ο ηλίθιος ο Κορκονέας όχι μόνο δεν λυπήθηκε που σκότωσε τον Αλέξανδρο, αλλά πάει με διάφορα τεχνάσματα να γλυτώσει την βαριά τιμωρία ... Ο άλλος που είχε σκοτώσει τον Καλτεζά μπουσουριάστηκε για 5 μόνο χρόνια ... Οι μπάτσοι της ζαρντινιέρας της Θεσσαλονίκης βγήκαν λάδι ... Τα ΜΑΤ πλακώνουν στο ξύλο όποιον πάει να διαδηλώσει ... Από 10χρονα και 15χρονα μέχρι συνταξιούχους ... Χωρίς οίκτο ... Προσωπικά δεν βρίσκω τον λόγο να λυπηθώ τέτοια κοπρόσκυλα.
Και επίσης, μην ξεχνάτε ότι υπόκειται στις προσωπικές προτιμήσεις του καθένα το αν θα γίνει αστυνομικός / μπάτσος ή φούρναρης. Και είναι αυτονόητο πως κάποιος που επιλέγει να γίνει αστυνομικός γνωρίζει καλά τους κινδύνους του επαγγέλματος και ότι θα πρέπει να είναι έτοιμος να τους αντιμετωπίσει. Τώρα, αν αυτοί πήγαν -όπως λέγεται- χωρίς εξοπλισμό, υπόκειται στη διακριτική ευχέρεια της ΕΛ.ΑΣ., που αν μη τι άλλο έχει ξεμπουρδελευτεί εντελώς ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤρι 06 Ιαν 2009, 12:21

ολα αυτα που λες ειναι τραγικα. Δε μπορει να επιτρεπει ο οποιοσδηποτε ανθρωπος να τον διαβρωνει τοσο πολυ ενα υπαρχον συστημα. Δε μπορει να εθελοτυφλει καποιος μπροστα σε μια δολοφονικη επιθεση του οποιοδηποτε, επειδη μονο και μονο δε γουσταρει την "ομαδα" στην οποια ανηκει. ενταξει προφανως δεν υπολογιζουμε τοσο την ανθρωπινη ζωη πλεον... τι να πω..αυτο παντως ειναι φανατισμος. ειναι λες και σου κλεινουν τα ματια και σε οδηγουν αλλοι.. αν ειναι δυνατον να ακουω να λεει καποιος τετοια πραγματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤρι 06 Ιαν 2009, 18:38

Ο καθενας εχει την αποψη του. Και ειναι απολυτα σεβαστη. Ασχετα αν μας ειναι αρεστη ή οχι, αν συμφωνουμε μαζι της ή διαφωνουμε.
Δε χρειαζεται ουτε να τσακωθουμε ουτε να προσβαλουμε ουτε να κανουμε υποδειξεις.

Εγω σε καποια σημεια διαφωνω με το Δημητρη. Ομως εκφραζει την αποψη του, την οποια τεκμηριωνει με επιχειρηματα. Δεν πεταξε, ετσι, κατι, στο ασχετο ουτε την επιβαλλει σε κανενα.
Δημοκρατια εχουμε, ευτυχως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
A.R
Mod
A.R


Αριθμός μηνυμάτων : 284
Ηλικία : 34
Registration date : 02/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤρι 06 Ιαν 2009, 20:37

φυσικα συζητηση κανουμε εννοειται. δε γινεται σε μια συζητηση να συμφωνουμε ολοι, μπορουμε και να διαφωνουμε - αυτο δε σημαινει πως του κανω ή μου κανει καποιος υποδειξεις. Αμα θεωρειτε πως προσβαλλω καποιον με τα ποστ μου εγω το διαγραφω ή καντε το και εσεις δεν εχω κανενα προβλημα.
Αυτο που λεω - και δεν ειναι δικο μου - ειναι πως ολες οι ζωες αξιζουν το ιδιο, ακομα και οι αστυνομικοι που τους βριζουμε ειναι παιδια κανονικων - μεσων ανθρωπων.Δεν ειναι ουτε παιδια του Κοκκαλη, ουτε του Βαρδινογιαννη κτλ... Δε παιζει ρολο το επαγγελμα ενος ανθρωπου ή οτιδηποτε αλλο, αλλα ο ανθρωπος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την A.R στις Τετ 07 Ιαν 2009, 00:47, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤετ 07 Ιαν 2009, 00:40

Δημήτρη μόνο μια απορία έχω:θα έλεγες τα ίδια πράγματα που λες τώρα, αν κάποιος πολύ στενός σου άνθρωπος ήταν αστυνομικός?(δε θέλω να προκαλέσω τσακωμό, απλώς ρωτάω)Γιατί εγώ έχω αρκετούς φίλους αστυνομικούς και τρέμω μην πάθουν τίποτα...


για μένα πάντως είναι μεγάλη αηδία που όταν σκοτώθηκε ένας 15 χρονος έγινε χαμός στο πανελλήνιο κι όλα τα κανάλια ασχολούνταν επί μέρες μ αυτό το ζήτημα, ενώ τώρα που ένας αστυνομικός(που είναι κι αυτός πολύ νεαρός, αλλά καμία μνεία στην ηλικία του δεν έγινε...) που δεν έφταιγε απολύτως σε τίποτα(ενώ το παιδί δεν ξέρουμε ακόμη αποδεδειγμένα αν έφταιγε και κατά πόσο)βρίσκεται χτυπημένος από σφαίρες κουκουλοφόρων, είναι απλώς μια είδηση της ημέρας...

θα συμφωνήσω με την Κορίνα:να πάνε να χτυπήσουν αυτούς που πραγματικά δημιουργούν προβλήματα κι όχι νεαρά παιδιά!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
y=αx+β

y=αx+β


Αριθμός μηνυμάτων : 159
Τόπος : Εδώ
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤετ 07 Ιαν 2009, 01:35

Εγώ λυπήθηκα και δεν λέω ψέμματα. Ελπίζω να γίνει καλά. Είναι ένα παιδί ίσα με μένα και ο άλλος ήταν ένα παιδί ίσα με την αδερφή μου. Υπάρχει άλλη διαφορά εκτός από το επάγγελμα; Εγώ δε βλέπω καμία.
Και θεωρώ εξαιρετικά ανόητη και στενή την άποψη ότι όλοι οι αστυνομικοί είναι ένα στρατόπεδο και όλοι εμείς που εξοργιστήκαμε για τη δολοφονία του Αλέξανδρου είμαστε ένα άλλο και ότι μετράμε σκορ για κάθε απώλεια του αντιπάλου.

Την ηλίθια δικαιολογία που άκουσα από αρκετούς ανθρώπους - δεξιούς και τάχα καλούς χριστιανούς και δημοκράτες ότι "Τι δουλειά είχε ο 15χρονος εκεί πέρα και τι δουλειά είχε να πουλήσει μαγκιά στον αστυνομικό; Αναμφίβολα θα τον προκάλεσε. Κάτι θα του είπε. Περίμενε ότι δεν θα γινόταν τίποτα; Καλά να πάθει!" δεν θα τη σχολιάσω ξανά αλλά είναι αηδιαστική. Με την ίδια λογική θα μπορούσε να πει κάποιος και για έναν αστυνομικό: "Τι δουλειά είχε στον τόπο του εγκλήματος με τη στολή του μέρες που είναι; Δεν το περίμενε ότι θα συμβεί κάτι τέτοιο; Αναμφίβολα κάτι θα έκανε και θα τους προκάλεσε. Μπορεί κάτι να τους είπε. Και γιατί έγινε αστυνομικός; Δεν ήξερε τους κινδύνους του επαγγέλματος; Περίμενε ότι μονάχα θα τα ξύνει από το πρωί ως το βράδυ όπως όλοι οι άλλοι δημόσιοι υπάλληλοι; Μπορεί κιόλας να ήταν τίποτα Κρητικοί εκεί στα Εξάρχεια και να έριχναν μπαλοτιές για να γιορτάσουν και να εξοστρακίστηκαν οι σφαίρες". Πώς σας φαίνεται όλο αυτό δηλαδή; Να λέμε μαλακίες και να δικαιολογούμε κατά περίπτωση; Έλεος δηλαδή!

Διαδήλωση δε θα γίνει για τον εξής λόγο: Διαδηλώσεις γίνονται για να διαμαρτυρηθούμε ενάντια στην επίσημη εξουσία όταν νιώθουμε ότι μας απειλεί. Ο αστυνομικός που αυθαιρετεί είναι φορέας της επίσημης εξουσίας ενώ ο ανώνυμος άνθρωπος που κάνει το ίδιο είναι ένας κοινός εγκληματίας.

Πιστεύω ότι γενικά οι τρομοκρατικές οργανώσεις αναπτύσσονται και δρουν με τις ευλογίες του παρακράτους γιατί κατά βάθος ωφελείται εκείνο. Το ίδιο και αυτή η οργάνωση που χτυπά αστυνομικούς - ό,τι αστυνομικούς και να 'ναι - και ανάλογα με το ποιός είναι πιο εύκολος στόχος.
Πιστεύω πως το περιστατικό αυτό ήταν στημένο. Και να σας εξηγήσω γιατί: Στείλαν στο πλέον επικίνδυνο μέρος, τους πλέον άπειρους, χωρίς αλεξίσφαιρα, ενώ είναι νωπή ακόμα η οργή των ανθρώπων και το θέμα εκείνο δεν έχει λήξει ακόμα. Εσάς πώς σας φαίνεται αυτό; Τυχαίο; Δεν το πιστεύω. Δεν τους έχω για τόσο ζώα ώστε να μην προνοήσουν.

Αμέσως τα κανάλια διατύπωσαν τον προβληματισμό "Τι αστυνομία θέλουμε": Αποτελεσματική απέναντι στους κουκουλοφόρους (κι ας σκοτώνει στην ανάγκη και κανένα παιδάκι που και που) ή χαλαρή απέναντι στα γεγονότα προκειμένου να μην είναι αυτή εκείνη που θα σκοτώνει αθώους;
Εγώ δε θέλω τίποτα από τα παραπάνω. Εγώ θέλω μία που να μας προστατεύει όλους από κάθε κίνδυνο και να εφαρμόζει το νόμο για όλους το ίδιο. Μπορώ να την έχω ή να κυκλοφορώ κι εγώ με όπλο για να προστατεύω ο ίδιος τον εαυτό μου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.e3iswsi.tk
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ   Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ Icon_minitimeΤετ 07 Ιαν 2009, 12:07

^εξίσωση, θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Δολοφονική επίθεση με καλάσνικοφ εναντίον ανδρών των ΜΑΤ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΚΑΦΕΝΕΣ :: ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ-
Μετάβαση σε: