ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.


ΤΟ FORUM ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ !!!
 
ΦόρουμLatest imagesΕγγραφήΣύνδεση

 

 Η Φανή Χαλκιά μιλάει...

Πήγαινε κάτω 
3 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Ekiff
Mod
Ekiff


Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ηλικία : 38
Τόπος : Λονδίνο
Registration date : 04/10/2008

Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Η Φανή Χαλκιά μιλάει...   Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Icon_minitimeΣαβ 29 Νοε 2008, 20:27

Στο DownTown που κυκλοφορεί η Φανή Χαλκιά μιλάει πρώτη φορά για το σκάνδαλο που της στοίχισε τη συμμετοχή της στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Πεκίνου. "Κατανοώ την οργή του κόσμου αλλά σκεφτείτε ότι μπορεί να λέω αλήθεια" αποκαλύπτει, μεταξύ άλλων, στη συνέντευξη.

Μία μέρα μετά, το yupi.gr φιλοξενεί ακόμα περισσότερες αποκλειστικές δηλώσεις της χρυσής ολυμπιονίκη:







«Ίσως να μην ήμουν εγώ ο άμεσος στόχος, αλλά η ομοσπονδία μου γιατί υπήρχαν κρούσματα πριν από εμένα και η διοίκηση δεν είχε πέσει, οπότε εγώ ήμουν το αποκορύφωμα. Δεν μπορώ όμως να το αποδείξω γιατί δεν υπάρχει ούτε κάποιο βίντεο ούτε επίσημη ομολογία. Δεν είχα δεχτεί ποτέ απειλές, αλλά κάποιοι υψηλά ιστάμενοι είχαν προσπαθήσει επανειλημμένα να με κατευθύνουν σχετικά με το ύφος που θα κρατήσω και τις δηλώσεις που θα κάνω, ακόμα και στην Ολυμπιάδα της Αθήνας. Δεν το έκανα ποτέ κι έτσι δημιούργησα έχθρες. Είχε έρθει άνθρωπος λέγοντάς μου «αν σε ρωτήσουν για τον Κεντέρη να αδιαφορήσεις ή να μην πάρεις το μέρος του». Ρώτησα ποιο είναι το πρόβλημά τους και μου είπαν ότι το θέμα είχε γίνει καραμέλα και έπρεπε να τελειώσει. Τους είπα «εντάξει» και μετά βγήκα σε συνέντευξη τύπου και είπα αυτά που πίστευα και πιστεύω ακόμα: Ο Κώστας είναι τεράστιος αθλητής, έπρεπε να είναι μέσα στο γήπεδο και δεν ξέρω ποιοι δεν τον άφησαν. Και το δικό του περιστατικό και το δικό μου, έγιναν στην Ολυμπιάδα που ακολούθησε ένα χρυσό μετάλλιο - στο Λονδίνο δεν θα έχουμε κάτι ανάλογο γιατί κανείς δεν πήρε χρυσό.






Θεωρώ ότι παίζονται παιχνίδια με τις θέσεις και τις εταιρίες με τεράστια μπάτζετ. Μια Ολυμπιάδα και οι εταιρίες που τη στηρίζουν έχουν τον προϋπολογισμό πέντε χωρών. Οι αθλητές είναι η βιτρίνα και το παιχνίδι παίζεται στην πλάτη τους. Αν δεν κερδίσω εγώ, τα μετάλλια θα πάνε στις ισχυρές χώρες. Ή μπορεί να φταίει που στο παπούτσι μου έχω ένα «τιγράκι» και όχι άλλο logo. Ίσως να φταίει που η εταιρία μου δεν είναι χορηγός της ΔΟΕ.



Το ντόπινγκ είναι τεράστια μάστιγα και για να βρεις την άκρη πρέπει να ξεκινήσεις ανάποδα, από το αντιντόπινγκ. Πρέπει να δεις τις λίστες που αποδεικνύουν ποιοι από τους κορυφαίους αθλητές δεν περνάνε ελέγχους. Ποιοι άνθρωποι, ποιες εταιρίες κρύβονται πίσω από αυτούς τους αθλητές; Αυτό που θλίβει, είναι ότι δεν τους νοιάζει αν υπάρχει ντόπινγκ, αλλά τι φαίνεται. Δεν γίνεται να εξαφανίζονται 300 δείγματα από το εργαστήριο στο Πεκίνο, και να το κάνει γαργάρα και η ΔΟΕ αλλά και τα media. Το αποκάλυψε ο ίδιος ο γιατρός της ΔΟΕ, ο οποίος κιόλας παραιτήθηκε αμέσως μετά. Αυτό είναι τεράστιο σκάνδαλο και δεν πήρε διαστάσεις, αν και υπήρχε επίσημη καταγγελία από τη WADA και την IAAF».



Αξίζει πάντως να σημειωθεί πως το πολυσυζητημένο σκάνδαλο λίγο έβλαψε την καριέρα της. Εκτός από τις συμφωνίες της με την Puma και την Exalco, πριν λίγες μέρες η Φανή υπέγραψε συμβόλαιο με την αλυσίδα εστιατορίων Hambo, καθώς θα είναι το κεντρικό πρόσωπο της διαφημιστικής τους καμπάνιας.

http://www.yupi.gr/gossip/c6162/Fanh_Xalkia.html
----------------------

δηλαδη θελει τωρα να μας πει οτι το 2004, που ειχε κανει 2 χρονια αποχη, και πηρε στο καπακι χρυσο μεταλιο ηταν απολυτα λογικο, right & whatever. Oh no
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
How bo you bo?
Admin
How bo you bo?


Αριθμός μηνυμάτων : 808
Τόπος : Athens / Greece
Registration date : 01/10/2008

Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Φανή Χαλκιά μιλάει...   Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Icon_minitimeΣαβ 29 Νοε 2008, 20:32

Φυσικα! Αλλωστε αυτη δεν ειπε τοτε οτι οι Ελληνες ειναι ανωτερη φυλη και δε χρειαζονται χαπάκια για να βγαινουν πρωτοι;; whatever whatever mlkies

Εγω για τη Χαλκια εχω ξαναπει οτι με ενοχλει παααρα πολυ που βγαινει σαν σαλιγκαρι μετα τη βροχη και μιλαει. Επρεπε να αποσυρθει διακριτικα. Σε 2 χρονια κανεις δε θα θυμαται τιποτα.

Οσο για τη φωτογραφιση....Ελεος! Ειναι αξιολυπητο δηλ....Οχι γιατι με ενοχλει να κανουν οι αθλητριες αισθησιακες φωτογραφισεις...Αλλα γιατι αυτο που ειδα, νομιζω, προσβαλει τη αισθητικη μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://tilekouventoula.forumgreek.com
loraX
Mod
loraX


Αριθμός μηνυμάτων : 510
Ηλικία : 34
Τόπος : στην κοσμάρα μου...
Registration date : 12/10/2008

Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Η Φανή Χαλκιά μιλάει...   Η Φανή Χαλκιά μιλάει... Icon_minitimeΣαβ 29 Νοε 2008, 22:17

χάλια η φωτογράφηση...για τη Χαλκιά γενικώς μη σχολιάσω καλύτερα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
Η Φανή Χαλκιά μιλάει...
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
ΤΗΛΕΚΟΥΒΕΝΤΟΥΛΑ :: ΘΕΜΑΤΑ :: ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ-
Μετάβαση σε: